mgr Katarzyna Borowiecka


pamiętaj! umówienie konsultacji w pracowni jest równoznaczne z akceptacją regulaminu!


Jestem psycholożką, seksuolożką, psychoterapeutką SFBT w trakcie szkolenia i trenerką TUS.

Ukończyłam dzienne studia magisterskie na kierunku Psychologia (o specjalności Wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka) na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. Pracę magisterską pt. "Doświadczenia związane z homofobią a poczucie dobrostanu osób homoseksualnych" napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Iwony Janickiej w Zakładzie Psychologii Społecznej i Badań nad Rodziną Uniwersytetu Łódzkiego, obroniłam w 2019 roku. W 2024 ukończyłam podyplomowe studia z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu (pod kierownictwem mgr Bogumiły Koniecznej). W tym samym roku, po odbyciu szkolenia I i II stopnia prowadzonego przez Pracownię Rozwoju Osobistego poMOC Krzysztofa Durnasia, uzyskałam uprawnienia certyfikowanego Trenera TUS. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie SFBT odbywającego się w łódzkim Centrum Terapii Krótkoterminowej.

 

Od 2023 roku prowadzę konsultacje psychologiczne i seksuologiczne dla osób dorosłych w ramach swojej prywatnej działalności - Pracowni Już Dobrze. Gabinet mieści się na Złotnie, przy ul. Deca 1. Dla osób, które z różnych przyczyn preferują kontakt wirtualny - prowadzę także konsultacje w formie online.

 

Pacjentów przyjmuję także w Pracowni Wsparcia Psychologicznego poMOC, Łódzkiej Fundacji Trampolina oraz w CM Świat Zdrowia.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w łódzkim oddziale Centrum Praw Kobiet przy ul. Piotrkowskiej 17 (wcześniej przy Piotrkowskiej 115) pracując z kobietami doświadczającymi przemocy (od 2017 do 2024 roku). W łódzkim oddziale PTSR prowadziłam natomiast warsztaty psychologiczne dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Miały one na celu aktywizację zawodową i społeczną. Od początku 2020 roku do końca 2022 roku pracowałam także w Specjalistycznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fel-Med przy ul. Szpitalnej 6 w Łodzi z Pacjentami m.in. z chorobami otępiennymi, chorobą Alzheimera oraz chorobami współistniejącymi. Udzielałam ponadto wsparcia psychologicznego Pacjentom Oddziału Hematologii Szpitala Kopernika w Łodzi. Przez ponad sześć lat wraz z zaangażowanym zespołem, współtworzyłam także Świetlicę środowiskową "Nibylandia", w której udzielałam wsparcia dzieciom i młodzieży zagrożonym wykluczeniem społecznym.

 

Staram się poszerzać swoją wiedzę i szlifować zawodowy warsztat, dlatego regularnie biorę udział w licznych szkoleniach i kursach, by polepszać jakość oferowanych przeze mnie usług. By udzielane przeze mnie wsparcie było w pełni profesjonalne, korzystam także z terapii własnej.

 

W swojej pracy stawiam na otwartość, tolerancję i zrozumienie, by tworzyć dla swoich Klientów / Pacjentów bezpieczną przestrzeń wspierającą nie tylko w przepracowaniu trudności i pogłębieniu wglądu w siebie, ale także odkryciu i korzystaniu z własnego potencjału.